Posíláme balík se zbožím přes Českou Poštu

Česká Pošta je stále nejoblíbenější službou pro zasílání balíků. Přestože o České Poště koluje spoustu mýtů a negativních hodnocení, stále nabízí široké možnosti pro zaslání balíku všeho druhu za přijatelnou cenu. Pokud dodržíme základní pravidla balení zásilek, můžeme očekávat, že Česká Pošta zásilku bez problémů doručí. Navíc můžeme příjemci zaslat kód z trackovacího systému.

 

Protože můžeme zasílat například drobný prstýnek nebo paletu se dřevem, je nutné aby měla Česká Pošta k dispozici několik cenových a váhových nabídek.

Nejlevnější zásilka, kterou můžeme poslat, je obyčejné psaní do 50 g. Takovou mikro zásilku zašleme za pouhých 13 Kč. Obyčejné psaní je vhodné pro méně cenné zboží a můžeme jím poslat zboží až do výše 1 kg za 27 Kč. Pokud si například koupíte přes inzertní servery něco malého, neplaťte prodejci zbytečné stovky navíc za poštovné.

Zásilka těžší než 1 kg se nám již prodraží a je třeba to zohlednit v ceně. Pokud se váha vejde do 2 kg, cena za obyčejný balík je až 74 Kč. Větší a objemnější zásilky z pravidla mají větší hodnotu a tak je

vhodné popřemýšlet o zaslání jako cenný balík. Jeho zaslání stojí v případě váhy do 2 kg 100 Kč, což se zohledněním větší jistoty nepoškození není moc navíc.

Jestli nám záleží na udržení dobrého vztahu se zákazníkem či kupujícím, měli bychom zvolit Balík do ruky místo Balíku na poštu. Některé lokality či vesnice nemají pobočku České Pošty a musí si vyzvednout zásilku v nezastihnutelných časech klidně i několik desítek kilometrů mimo domov.

Základní Balík do Ruky, čili do 2 kilogramů, stojí 117 Kč. Oproti Balíku na Poštu, který stojí 108 Kč, je to opravdu zanedbatelný rozdíl. A příjemci tak ušetříte mnoho starostí s následným vyzvednutím zásilky.

Jestli hodláte posílat atypickou zásilku, tak Česká Pošta má na následujících odkazech detailně vypsané pravidla balení, balíků a jejich ceny.

https://www.ceskaposta.cz/documents/10180/282445/Jak-spravne-zabalit-a-adresovat-postovni-zasilky.pdf/12a9b74a-42cd-42c6-8c6f-0da35299dd0f

https://www.ceskaposta.cz/documents/10180/282441/kompletni_cenik.pdf/528acb00-cbab-450e-8a94-90add1cf405b

VytisknoutE-mail